Vyberte stránku

Instalace

Stažený soubor bez rozbalování nahrajte v administraci svého webu v sekci Pluginy – Instalace pluginů – Nahrát. Plugin aktivujte.

Propojení se Zásilkovnou

Přihlašte se do Zásilkovny a klikněte na své uživatelské jméno. Zkopírujte si API Klíč a heslo:

Tyto údaje vložte do svého webu do sekce WooCommerce – Nastavení – Integrace – záložka Zásilkovna API. Do položky e-shop buď zadejte jméno svého obchodu a nebo zanechte hodnotu na výchozí adrese obchodu. Nastavení uložte.

Dopravní metody

Po úspěšném propojení přejděte do sekce Doprava a zde můžete přidat nové způsoby dopravy. Dostupné jsou tyto možnosti:

  • Zásilkovna – Pro doručení na Zákazníkem vybranou pobočku Zásilkovny. Dostupnost poboček můžete editovat ve svém účtu Zásilkovna
  • Česká Pošta přes Zásilkovnu – Doručení poštou, kde ale zprocesovatel bude Zásilkovna
  • DPD Přes Zásilkovnu – Doručení kurýrem DPD, kde ale zprocesovatel bude Zásilkovna

U každé metody můžete definovat náklady na doručení, které se automaticky přičtou k objednávce. Zároveň je možné definovat, za jakých podmínek bude přeprava zdarma. Například pokud chcete nastavit, že doručení přes Zásilkovnu bude zdarma, pokud uživatel nakoupí za alespoň 1500Kč, proveďte takovéto nastavení:

Zákazník pak při nákupu nad 1500 Kč uvidí, že je Zásilkovna zdarma:

Přeprava zboží na dobírku

Tento plugin je připraven na spolupráci s platební branou „Hotově při doručení,“ která je standardní součástí jakékoliv instalace Woocommerce. Aby bylo možné zasílat balíky na dobírku, je potřeba zkontrolovat tyto údaje.

  • V Zásilkovně, po přihlášení v sekci Informace o uživateli – Fakturační adresy – u vaší aktuální fakturační adresy je uvedeno alespoň jedno bankovní spojení
  • V Zásilkovně – Informace o uživateli – Konverze měn máte nastaveny konverze měn. Především v případě, že hodláte zasílat balíky na dobírku i do zahraničí.

Jakmile bude toto nastavení na straně Zásilkovny uloženo, je možné povolit platební bránu „Hotově při doručení“ od WooCommerce, která umožní uživatelům platit dobírkou.

Kompatibilita s platebními branami

Přeprava přes Zásilkovnu je kompatibilní se všemi platebními branami. Na platby online doporučujeme naše platební brány GoPay a ThePay, se kterými jsou funkce Zásilkovny plně otestovány.

Předání informací o balíku Zásilkovně

V menu WooCommerce – Objednávky se vám při editaci dané objednávky objeví nová akce:

  • Odeslat data na zásilkovnu

Jakmile zvolíte tuto možnost, tak se odešlou data na Zásilkovnu. Údaje o balíku se poté zapíšou do poznámek k objednávce:

Automatické předávání informací o balíku

V menu WooCommerce – Nastavení – Záložka Integrace máte možnost nastavit a nebo vypnout automatické zasílání informací o balíku. Údaje o balíku se předávají pouze jednou, takže není třeba se bát, že když ponecháte „Při jakékoliv změně“ tak že se budou data předávat neustále

Vytištění štítků

Na stránce s editací objednávky také budete mít možnost si vytisknout štítek. Daná možnost se objeví dole na stránce s editací objednávky:

Jakmile zvolíte rozměr štítku, tak můžete kliknutím na odkaz „Tisk!“ daný štítek vytisknout:

Historie verzí

1.0: Úvodní verze pluginu
1.1: Přidána možnost automatického či manuálního předání informací o balíku

Includes 0% tax